• Tematyka: problem uzależnień od dopalaczy, nauka asertywności, zdrowy styl życia
  • Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego
  • Spektakl adresowany dla: dzieci z klas I-VI -dostosowanie gry przez aktorów dla różnej grupy wiekowej. Maksymalna ilość osób na jednym spektaklu 150
  • Forma spektaklu: kabaretowa, interaktywna
  • Czas trwania spektaklu: 50 minut

W dzisiejszych czasach problem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo powszechny. W ostatnich latach szczególnie groźne są tzw. dopalacze. Eskalacja zjawiska jest dowodem na to, że wojna z dopalaczami staje się coraz trudniejsza.

Celem spektaklu, jest uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Pragniemy także pokazać w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Udowodnimy, że można świetnie bawić i aktywnie spędzać czas bez środków psychoaktywnych.

Giętki jest przeciętnym nastolatkiem. Pewnego dnia decyduje się zażyć nieznaną substancję zwaną dopalaczem. W tym momencie rozpoczyna się nasza przygoda, ponieważ przenosimy się do wnętrza organizmu naszego bohatera! Okazuje się że Rozum i Serce oburzeni postępowaniem ich właściciela postanawiają się wyprowadzić. Publiczność wyruszy z naszymi bohaterami w fascynująca podróż, podczas której poznają Stracha Stacha czy Wielkiego Śpiocha. Czy Giętki odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce? I co je łączy ze śledzioną?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym nowym widowisku!

To pouczające, ale i zabawne przedstawienie daje dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem jest dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantują niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego jak i dorosłego widza.

Spektakl „Mniam, mniam” to niezapomniane wrażenie estetyczne oraz pyszna przygoda!